Lähtölaukaus


Hitaasti hyvä tulee  

Hitaasti hyvä tulee

Antti Akonniemi

Path rakentaa Facebookin kaltaista sosiaalista verkostoa, mutta niin että kontaktiesi määrä on rajattu 50 läheisimpään ystävääsi. Heidän sovelluksensa on erittäin mielenkiintoinen, mutta vielä mielenkiintoisempi on heidän näkemyksensä sovellusten rakentamisesta:

The Slow Product Movement

“At Path we believe in what I call building a “slow company.” Similar to the slow food movement, we believe that more Internet and technology companies should look at building long-term, sustainable, organic growth companies. Not enough entrepreneurs are focused on the long term right now. And by long term I mean, the building of the next generation of great, high quality brands. At Path we look to long term, high quality, brands like Apple, Audi, Leica, Sony, Muji, Kodak, and Porsche for inspiration." – Dave Morin / Path

Uskon, että suuri osa meistä haluaa rinnastaa oman brändinsä Daven mainitsemiin, mutta kuinka moni on valmis hidastamaan luodakseen oikeasti laadukkaita tuotteita?

Koko Dave Morinin haastattelu on luettavissa täältä, kysymykset ja vastukset löytyvät sivun keskivaiheilta.

Keskustele Kommentit